31 Ağustos 2010 Salı

Dr. martens with velvet touch? Yes please.


Dr. Martens'leri pek çok kişinin ayağında görüyoruz da ben en çok niyeyse bu botları Agyness Deyn'e yakıştırıyorum. 

                

Yüzündeki  'afacan çocuk' ifadesinin ayaklarına yansımış hali resmen. (Bu ne demekse artık(!) Sizce de çocuksu bir duruşu yok mu bu botların? Asi ve afacan duruyorlar. İster siyah dar bir elbiseyle olsun ister bol çizgili bir kazakla, üstüne ne giyilirse giyilsin bambaşka bir mizaca büründürüyor kıyafeti. Ve en fenası alışkanlık yapıyorlar insanda, bir giyenin ayağından bir daha çıkartmak istemeyişi de bundan sanırım :)


                            

 Pek çok renkte pek çok desende tasarlanmış Dr. Martens'ler olmasına rağmen, benim gönlümde taht kuran modeli ise aşağıda gördüğünüz çift oldu!Vişne rengi mi dersiniz, kırmızı şarap rengi mi dersiniz bilmiyorum ama bu renk kadifeyle birleşince nasıl olmuş?? Büyüleyici değil mi? Ben ba-yıl-dım! Bot için akla gelmeyecek bir kumaş: kadife. Ama nasıl yakışmış! Dr. Martens'lerin asiliğine, afacan duruşuna bir ağırlık getirmiş. Çok yakışmış.

 Türkiye'ye gelmesini umut ediyoruz; ancak gelmezse de internet sitesinden istetmeyi kafaya koydum! İlgilenenler için siyah rengi de bulunmakta.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder